İso standartlarında hizmet veren tesislerimiz aynı anda 65 adet akü yenileme ve bakım kapasitesine sahiptir. Kurulduğumuz günden bugune 14.000 adet aküye yenileme ve bakım hizmeti verdik. Tesislerimiz doğaya zarar vermeden atık kontrol sistemi ile çalışmaktadır.

- Akülerin ömrünü iki katına çıkarır

- Eski boşalmış akülerin kapasitesini yeniler

- Akülerin performans verimliliğini büyük ölçüde artırır.

- Şarj edilemeyen aküleri şarj eder.

- Daha az ve daha kısa sarj çevirimi gerektirir.f

- Yeniden şarjlanmayı daha hızlı yapar.

- Şarjlanma arası çalıştırma süresini artırır.

- Erken hücre bozulmasını durdurur.

- Çalışma vardiyası esnasında daha az akü değişikliği gerektirir.

- Forklift elektrik elemanlarının servis ömrünü uzatır ve zarar görmesini engeller.

- Su tüketimini azaltır.

Akü Yenileme;

Akü yenileme işleminin ana temel cihazıyla sülfatlanan plakaların voltaj ve ısı kontrollü olarak yenilenmesidir. Bu işlem yapıldığında aküye ikinci bir ömür kazandırılır. akünün sarj etme süresi kısalarak ilk günü performans ve kullanım süresine garantili olarak ulaştırılır. Bu işlem yapılırken bakım uygulamasının tamamı uygulanır.

Akü Bakım;

Akü bakım işlemi akünün kapasitesini ve sürekliliği için çok önemli bir işlemdir. Düzenli bakımları yapılan akülerin kapasite ve verimliliklerini sürekli maksimum seviyede olur.

Akü yenileme ve bakım metodu, büyük çevresel kazanımlar sağlar.

Akü Bakımı

Bakım işlemi periyodik ve yıllık olarak ikiye ayrılır. - Periyodik bakım akünün sürekli kontrol edilmesi ve meydana gelebilecek arızaların önceden tespiti ile muhtemel arıza ve işgücü kayıplarının önlenmesini sağlar. - Maintenance uygulaması; Akünün plakalarına yapışan sülfatın voltaj ve ısı kontrollü olarak çözülmesini sağlar. Bu işlem kapasiteyi sürekli %100 de tutar. Böylece akünüzün ömrü iki katına çıkarılır. Sarj süresi kısalacağından elektrik tasarrufu kullanım süresi artacağından dolayı işgücü kaybının önlenmesini sağlar.

Bakım Ve Yenilemenin Avantajları

Pratik ve ekonomik avantajları, müşteriden müşteriye değişmektedir. İster büyük çok uluslu bir şirket olun isterse de küçük bir aile şirketi olun, bakımın ekonomik avantajları esastır. Tüm İşletmeler aşağıdaki kazanımlara sahip olurlar: - Daha az sermaye masrafı, - İyileştirilmiş verimlilik, - Daha esnek, verimli üretici akü yönetimi , - Azaltılmış enerji maliyetleri. Bu kazanımlar, elektriksel ekipman masraflarınızı daha önce ulaşamayacağınız bir düzeye indirir., en uzun akü kullanabilirliğini ve verimliliğini sunar. ekipmanı, kısa süreli kiralama, uzun süreli kiraya verme veya satın alma seçeneklerini sunuyor.

Akü Yenileme

Akü yenileme işleminin ana temel cihazıyla sülfatlanan plakaların voltaj ve ısı kontrollü olarak yenilenmesidir. Bu işlem yapıldığında aküye ikinci bir ömür kazandırılır. akünün sarj etme süresi kısalarak ilk günü performans ve kullanım süresine garantili olarak ulaştırılır. Bu işlem yapılırken bakım uygulamasının tamamı uygulanır.

Bakım Yapılmamış Akü

Bakım Yapılmış Akü

Akü Ömrünün Uzatılması

Yeni akülerinizin kullanma ömrünü iki katına çıkarmanın ve aynı anda elektriksel ekipmanın bakım maliyetlerini azaltabilmenin mümkün olduğunu biliyor muydunuz ?

Programlı bir bakım regen'i ile yeni akünüzün kullanma ömrünü iki katına çıkarmak ve kapasitesini, verimlilğini sürekli olarak maksimuma indirmek artık mümkün. Yeni aküler için, programlı bir bakım regen'i öneriyoruz; bu bakımın tamamlanması genellikle 24 saat alır ve her yıl yapılması gerekir. Bu programa uyarsanız daha hızlı sarj yapabilir. daha az elektrik sarfiyatı daha az akü değişikliği ve daha az duruş/ kayıp zamanı yaşarsınız.sadece akülerinizin yıllarca optimum kapasitede çalışmasını sağlamaz, aynı zamanda ekipman bakım maliyetlerinin de azalmasına yardımcı olur. Özellikle zayıf hücre ve sülfatlanma düşük gerilim ve yüksek amperlenmeye yol açar. Bu durumun elektriksel ekipman komponentlerinde erken anzaya yol açtığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Akü yenileme cihazı eskimiş akülerinize can veriyor...

İyileştirme yenilemesi, optimum seviyelerinin çok altında çalışan veya ağir sülfatlanma oluşumundan dolayı kullanılamaz hale gelen eski aküleriniz için tasarlanmıştır. İyileştirme yenilemesi normal şarj kabul etmeyen akülerin islah edilmesinde de kullanılabilir ki bu konvansiyonel ve hatta şoklu şarjlayıcılar ile şimdiye kadar elde edilemeyen bir sonuçtur. Bir iyileştirme yenilemesi genellikle 48 saat sürer, ancak akü çok kötü durumda ise daha fazla zamanakü yenileme gerektirebilir. İşlem tamamlandığında akü tamamen dolmuş ve kullanıma hazır hale gelir. Dört yıldan fazla kullanılmış olan aküler, çabuk bozulma eğilimindedir. Bunun en yaygın sebebi, erken hücre bozulması ve kısa devrelenmeye yol açan ağır sülfatlanmadır. Eskiden tek çözüm aküyü veya arızalı hücreleri değiştirmekti; bu işlem pahalı ve aküde kalan hücreler ağır bir şekilde sülfatlandığı için pek de başarılı değildi ve aynca zayıf performansı ile ölçüde duzensiz direnç oluşumuna neden oluyordu. Yenileme hücre değişimi ihtiyacını azaltırken, hücrelerde mekanik arıza olması durumunda hücre değiştirerek de kullanılabilir. Bu işlem, kalan hücrelerde sülfatlanmayı gidermekte gerilim dalgalanmalarını duzenlemekte boylece akünüze yeni bir ömür kazandırmaktadır.

TOP